Wydział Prawa i Ekonomii

Udział studentów w szkoleniach organizowanych w Bibliotece UKW

W ostatnim czasie studenci naszego Wydziału mieli możliwość uczestniczenia w kilku szkoleniach organizowanych w Bibliotece UKW.

Studenci I roku Prawa brali udział w szkoleniu z Systemu Informacji Prawnej Legalis. Spotkanie obejmowało przede wszystkim zapoznanie się ze strategiami wyszukiwania ułatwiającymi odnajdywanie informacji z różnych dziedzin prawnych. System ten stanowi nieocenioną pomoc wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki dostęp do aktualnych aktów prawnych, wniosków urzędowych czy literatury prawniczej.

Studenci ostatnich roczników, przygotowujący prace dyplomowe uczestniczyli w szkoleniu z Cyfrowych Źródeł Informacji, które obejmowało przegląd elektronicznych baz danych, katalogów, repozytoriów i bibliotek cyfrowych dostępnych w zasobach komercyjnych, jak również otwartym dostępie. Dzięki szkoleniu studenci mogli zdobyć kompetencje w zakresie kompleksowego wyszukiwania informacji i sprawnej obsłudze narzędzi wyszukiwawczych.

Dziękujemy za uczestnictwo w dotychczasowych szkoleniach i zapraszamy na kolejne!